گوگل تحت داس!

بازدید28kپست ها1آخرین فعالیت11 سال پیش
0
0

[align=center][ATTACH=CONFIG]320[/ATTACH][/align]

اگر شما هم از کاربران دهه 60 و یا قبل تر بوده باشید حتما خاطرات زیادی از نرم افزارهای تحت داس و دستورات DOS دارید . رایانه هایی مبتنی بر متن و صدای گوش خراش مودم های Dial Up !

همه چیز با دستورات متنی و تایپی انجام میپذیرفت و خبری از ماوس و تصویر و ویندوز و اینترنت نبود…

فکر کنید که تکنولوژی اینقدرها هم پیشرفت نکرده بود و هنوز هم با همان سیستم عامل DOS دست و پنجه نرم می کردیم و مثلا قرار بود کارهای اینترنتی خودمان را هم تحت DOS انجام دهیم …

حالا و در قرن 21، یک شرکت خوش ذوق آمده و موتور جستجوی گوگل و بینگ را به صورت واقعی (قابلیت جستجوی واقعی) و در قالب شبکه های BBS سابق با همان شکل و شمایل شبیه سازی کرده.

در ابتدا حتی صدای آشنا و ناهنجار مودم های Dial Up را خواهید شنید و سپس باید منتظر بمانید تا موتور جستجوی مورد نظرتان به صورت یک برنامه تحت داس بارگذاری شود !

گر دوست دارید که خاطرات 10-15 سال پیش را مروری کنید بد نیست که به این سایت سری بزنید و مدتی هم جستجوهای اینترنتی خود را مشابه یک برنامه تحت داس انجام دهید !
**
» برای استفاده از جستجوی Google که به صورت تحت داس شبیه سازی شده به اینجا مراجعه کنید .

» و برای مشاهده جستجوی Bing که به صورت تحت داس شبیه سازی شده به اینجا مراجعه کنید .

**
نکته جالب اینکه در جستجوی Bing تحت Dos این قابلیت در اختیارتان قرار گذاشته میشود که به جستجوی تصاویر نیز بپردازید !

اما از آنجایی که تصاویر Bitmap جایی در سیستم عامل داس ندارند نتایج جستجوی تصویری با استفاده از حروف و به صورت Ascii نمایش داده می شوند !

فکز کنم شما هم احتمالا مثل من چند ساعتی را صرف سر و کله زدن با گوگل و بینگ تحت داس خواهید کرد …

نکات کلیدی:

1- با فشردن کلید F11 در مرورگر خود ، صفحه نمایش مرورگر را به حالت تمام صفحه در بیارید تا همه چیز بیشتر به یک برنامه ی تحت DOS شبیه شود.

2- نتایج نمایش داده شده حاوی یک کد با نام Option Code Number هستند . کافی است تا آن عدد را تایپ کنید تا وارد نتیجه ی نمایش داده شده شوید

3- با فشردن کلید صفر (0) عملیات جستجو از سر گرفته خواهد شد .

0

ممنون بابت این پست خوب
من قبلا چنین چیزی دیده بودم ولی الان هر چی فکر میکنم ادرسش یادم نمیاد :flower:

سوال برنامه نویسی دارید؟

ندونستن عیب نیست، نپرسیدن چرا!

خوش آمدید

برای طرح سوال، ایجاد بحث و فعالیت در سایت نیاز است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. در صورتی که هنوز عضو سایت نیستید میتوانید در عرض تنها چند ثانیه ثبت نام کنید.