• چهار هزار ويروس در كمين رايانه*های ايرانی
  #1
  Note 
  چندی پيش منابع مختلف از حضور بيش از چهار هزار نوع ويروس برروی سيستم*های رايانه*يی خبر داده بودند اما اين كه اكنون با توجه به رشد حملات سايبری تعداد اين ويروس*ها تا چه ميزان گسترش پيدا كرده جای سوال دارد.

  پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: چندی پيش منابع مختلف از حضور بيش از چهار هزار نوع ويروس برروی سيستم*های رايانه*يی خبر داده بودند اما اين كه اكنون با توجه به رشد حملات سايبری تعداد اين ويروس*ها تا چه ميزان گسترش پيدا كرده جای سوال دارد.

  در اين زمينه معاون گسترش فناوری سازمان فناوری اطلاعات بر اين باور است كه اگرچه ممكن است تعداد اين ويروس*ها كمی بالا باشد اما خطری جدی از بابت آن*ها كاربران را تهديد نمی*كند.

  اسماعيل رادكانی درباره وجود بيش از ۴ هزار ويروس در فضای رايانه*يی كشور اظهار كرد: آمار دقيقی از تعداد ويروس*های موجود در دست نيست، اما گاه وب*سايت*هايی كه خود اقدام به ساخت آنتی*ويروس*ها می*كنند، به اين نكته اشاره دارند كه هر آنتی*ويروس تاكنون چندين نوع ويروس را شناخته است و شايد با توجه به اين آمارها بتوان به آماری نسبی در زمينه*ی ويروس*های فعال در فضای مجازی دست* يافت.

  البته نبايد نگرانی بابت اين موضوع وجود داشته باشد، بلكه برای مواجه با اين مشكلات لازم است آگاهی*های خود را بالاتر ببريم.

  رادكانی در ادامه ياد*آور شد: تمام اين ويروس*ها با نيت سازمان*يافته طراحی نشده*اند و در ميان آن*ها ممكن است تنها برخی ويروس*ها به نيت اقدامات خاص طراحی شده باشند، به هر صورت توصيه ما به كاربران فضای مجازی آن است كه برای مقابله با انواع ويروس*ها از آنتی*ويروس*هايی استفاده كنند كه قابليت بروزرسانی داشته باشند.

  منبع: افتانا

  چطور امضا کنم؟  Huh
  پاسخ
  ایجاد موضوع جدید   پاسخ به موضوع  

  موضوعات مرتبط با این موضوع...
  موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  Note کسپرسکی و سیمانتک برترين آنتی ويروس جهان THE KNIGHT 0 389 17-07-2013 ساعت 10:34
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note کدام نرم افزار آنتی ویروس بهتر و قوی تر است ؟ Comodo 0 429 10-07-2013 ساعت 07:55
  آخرین ارسال: Comodo
  Note معرفی ۵ گوشی برتر مجهز به اندرويد THE KNIGHT 0 392 18-02-2013 ساعت 21:47
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note کشف ویروس مینی فلیم THE KNIGHT 0 387 04-11-2012 ساعت 13:29
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note لینک صحفه اطلاع از الوده بودن سیستم به ویروس DNS changer bat hacker 0 501 08-07-2012 ساعت 14:27
  آخرین ارسال: bat hacker

  کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:   1 مهمان