• پهنای باند کجا می رود که هم چنان سرعت اینترنت کند است؟!
  #1
  Note 
  وزیر ارتباطات در گفته های خود به افزایش ظرفیت پهنای باند اینترنت بین الملل در ماه های اخیر اشاره کرده است با این حال کاربران تفاوتی در سرعت اینترنت خود حس نمی کنند.


  به گزارش ایتنا از ایسنا، وزیر ارتباطات بارها افزایش ۳۰ درصدی پهنای باند کشور طی ماه های اخیر اشاره کرده است؛ این موضع اگرچه در ابتدا این ذهنیت را ایجاد می کرد که ظرفیت اضافه شده موجب بهبود شرایط کاربران شود اما درنهایت این اتفاق نیفتاده و گلایه ها نسبت به سرعت و کیفیت اینترنت همچنان پا بر جاست.

  اما در این زمینه حدود یک ماه و نیم پیش مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت که متولی تامین پهنای باند کشور محسوب می شود اظهار کرد که علیرغم خرید و آماده سازی پهنای باند شرکت های ارائه کننده اینترنت از این موضوع استقبال نکرده و سفارشی برای خرید این پهنای باند وجود نداشته است.

  اما درباره آخرین وضعیت این پروژه مدیر کل روابط عمومی شرکت زیرساخت در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: حدود ۳۰ مگابایت به پهنای باند بین الملل کشور افزوده شده و پهنای باند کشور از ۸۰ مگابیت به ۱۱۰ مگابیت رسیده است.

  خدایی همچنین عنوان کرد: از این میان حدود ۱۰ گیگابیت به دست شرکت های ارائه کننده اینترنت رسیده و ۱۰ گیگابیت نیز آماده شده و ۱۰ گیگابیت باقی مانده نیز آماده واگذاری است و هر شرکتی که درخواستی در این زمینه داشته باشد این ظرفیت به آن اضافه خواهد شد.

  وی درعین حال یادآور شد: در شرایط فعلی کمبودی در زمینه پهنای باند وجود ندارد و هر شرکتی دراین زمینه درخواست داشته باشد ظرفیت مورد نظر را دریافت خواهد کرد.

  خدایی در پایان در پاسخ به این سوال که اگر گفته می شود از نظر پهنای باند کمبود و مشکلی وجود ندارد کندی ها و اختلالات اخیر اینترنت به چه دلیل روی می دهد توضیح داد: در حال حاضر شبکه زیرساخت کشور هیچ مشکلی ندارد و از سوی ما موردی وجود ندارد که باعث اختلالی یا کندی شود.

  وزیر ارتباطات نیز پیش از این گفته بود با وجود واگذاری پهنای باند شرکت های ارائه کننده اینترنت مشترکان جدیدی را ثبت نام کرده اند و به همین دلیل پهنای باند اضافه شده به جای آن که برای بهبود وضعیت کاربران قبلی صرف شود برای جذب کاربران جدید استفاده شده است.

  وی در پاسخ به سوالی درباره کندی اینترنت مطرح شده بود اظهار کرد:  ما متولی این موضوع هستیم و هم دولت و هم وزارت ارتباطات به طور جدی اعتقاد دارند که باید مردم به سرویسی مناسب دسترسی داشته باشند و در برابر هزینه ای که پرداخت می کنند از امکاناتی با بهترین کیفیت بهره مند شوند ما در این زمینه بیشتر از همه دغدغه داریم اما می دانیم که این موضوع یک کار عظیم است و برای این کار لازم است بستری فراهم شود که در قالب آن مردم بتوانند اینترنت پر سرعت بگیرند.

  وی در عین حال عنوان کرد: شاید در هفت یا هشت ماه اقدامات ما حالت موقتی داشته باشد اما در هر صورت پهنای باند بین الملل را تا دو برابر افزایش خواهیم داد.

  او یادآور شد: در گذشته شرکت های ندا هیچ یک نمی توانستند پهنای باندی بیشتری از شرکت زیرساخت بگیرند اما اکنون هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد و پهنای باند مناسب برای این شرکت ها تامین شده است.

  وی ادامه داد:  با این وجود دو مشکل در این زمینه وجود دارد مشکل اول آن که بسیاری از مردم از گذشته در نوبت دریافت اینترنت بوده اند و شرکت ها پهنای باند خود را به جای آن که صرف تقویت شبکه مشترکان قبلی کنند برای دسترسی این افراد به کار می گیرند.
  نکته دیگر آن که از گذشته هم تخلفی وجود داشته و ضریب اشتراک اینترنت به جای این که یک به هشت باشد در بعضی از موارد حتی به یک به ۲۵ رسیده است که این موضوع باعث می شود سرعت اینترنت کاهش پیدا کند.

  واعظی اظهار کرد: به هر حال ما در این زمینه سیاست های خود را اجرا می کنیم اما شما می دانید که واگذاری اینترنت در دست بخش خصوصی قرار دارد و دست ما نیست. به همین دلیل ما باید نظارت کنیم که البته در این زمینه در ابتدا شرکت ها کمی مقاومت می کردند اما به مرور مشکلات برطرف خواهد شد.
  ايتنا - سایت خبری تحلیلی فناوری اطلاعات و ارتباطات

  چطور امضا کنم؟  Huh
  پاسخ
  ایجاد موضوع جدید   پاسخ به موضوع  

  موضوعات مرتبط با این موضوع...
  موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  Note قیمت ساعت اپل در ایران THE KNIGHT 1 827 11-09-2014 ساعت 10:03
  آخرین ارسال: Stack OverFlow
  Note دغدغه های آیت الله مکارم درباره اینترنت پرسرعت THE KNIGHT 2 696 08-09-2014 ساعت 14:59
  آخرین ارسال: W!N
  Note مشکل اینترنت ایران سرعت یا کیفیت؟ THE KNIGHT 2 584 09-05-2014 ساعت 15:58
  آخرین ارسال: Arash_online
  Note راه اندازی مرکز توسعه بازی های رایانه ای در دانشگاه علم و صنعت OpenSource 0 417 20-11-2013 ساعت 10:47
  آخرین ارسال: OpenSource
  Note بزرگترين مشکل اينترنت کشور قيمت و سرعت آن است THE KNIGHT 0 391 20-07-2013 ساعت 17:39
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note شکسته شدن رکورد جهانی سرعت انتقال اطلاعات THE KNIGHT 0 837 14-03-2013 ساعت 10:49
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note شبکه اینترنت پرسرعت محلی راه اندازی شد THE KNIGHT 0 514 11-12-2012 ساعت 21:30
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note هکر خراسانی به سرعت دستگیر شد Stack OverFlow 0 503 10-09-2012 ساعت 09:32
  آخرین ارسال: Stack OverFlow

  کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:   1 مهمان