• ۱۰ رفتار نامناسب هنگام استفاده از تلفن همراه
  #1
  Note 
  [تصویر: xbad-mobile-behavior-nardebaan-20131127....ZSItgl.jpg]

  موبایل ها، تلفن های هوشمند، تبلت ها و سایر دستگاهای سیار تبدیل به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی بشر امروز شده اند، به نحوی که تصور زندگی بدون آنها حتی امکان پذیر هم نیست. همواره آنها را با خود به همراه داریم و فعالیتهای متنوع و گوناگونی را به کمک آنها انجام می دهیم. با اینحال، فراگیر شدن هر پدیده ای، رفتارها و قوانین خاص خود را نیز به ارمغان خواهد آورد و استفاده از تلفن های همراه نیز از این قاعده مستثنی نیست.

  آیا تاکنون از خود پرسیده اید که شخصی بودن دستگاه های همراه این اجازه را به صاحبانشان می دهد تا به هر شکلی که تمایل دارند از آنها در مکانهای مختلف استفاده کنند؟ یا اینکه نیاز است در موقعیتهای مختلف رفتارهای متفاوتی در پیش گرفت؟ اخیراً سایت فوربز لیستی از 10 رفتار اشتباه به هنگام کار با تلفن های همراه را معرفی کرده است که مرتکب شدن آنها می تواند عواقب ناخوشایندی چون از دست دادن دوستان و همکاران یا نارضایتی رئیستان را در پی داشته باشد. پس اگر دوست ندارید در چنین موقعیتهایی قرار گیرید، در ادامه این مطلب نردبان با ما همراه باشید تا با این رفتارهای اشتباه بیشتر آشنا شوید.


  1) زنگ خوردن موبایل در حین جلسه کاری
  [تصویر: xmeeting-phone-ring-nardebaan-20131126.j...EsLwCP.jpg]

  در نظرسنجی که توسط اینتل صورت گرفته است، از نظر 60درصد مدیران منابع انسانی، زنگ موبایلی که در خلال یک جلسه کاری شنیده می شود در صدر بزرگترین اشتباهات نابخشودنی قرار دارد که کارمندان مرتکب می شوند. اگر قرار است در جلسه ای شرکت کنید سعی کنید به خاطر بسپارید که تلفن همراه خود را خاموش کنید یا آن را روی حالت بدون صدا و لرزش قرار دهید.

  2) فعالیتهای غیرمرتبط با کار در حین جلسات
  [تصویر: xsocial-notworking-in-meetings-nardebaan...yxjU3o.jpg]

  شاید زنگ خوردن موبایل را به پای بی حواسی شما در خاموش کردن آن بگذارند، اما مطمئنا اگر کسی شما را در طول جلسه در حال انجام کاری غیرمرتبط با موضوع آن جلسه ببیند، شاید هیچ توجیهی پذیرفتنی نباشد. 40 درصد مدیران منابع انسانی این عمل را به عنوان عملی زشت و خارج از اصول نزاکت برشمرده اند.

  3) قرار دادن دستگاه های ارتباطی روی میز
  [تصویر: xdevice-on-table-nardebaan-20131126.jpg....0e3QwY.jpg]

  آنا پست، کارشناس مسایل اخلاقی و نویسنده چاپ هجدم کتاب اصول اخلاقی امیلی پست، می گوید که همراه داشتن موبایل و قرار دادن آن روی میز هیئت مدیره یا حتی میز شام، سیگنال های منفی به اطرافیان ارسال کرده و احساس نامطلوبی را در آنان ایجاد می کند. با در نظر داشتن این نکته، به آسانی می توانید مانع بروز این احساسات منفی نسبت به خود شوید.

  4) نادیده گرفتن ارتباطات چهره به چهره
  [تصویر: xignoring-facetime-nardebaan-20131126.jp...xpbQUY.jpg]

  بسیاری از افراد ترجیح می دهند که تنها در شبکه های اجتماعی برای سایرین پیغام بگذارند. اما وقتی رویدادی اجتماعی رخ می دهد یا در زمینه کسب و کار مساله ای مطرح می شود، به جای اینکه آن را به وسیله دستگاه خود اعلام کنید، سعی کنید در فضای اتاق آن را با سایرین در میان بگذارید. تاثیر ارتباطات چهره به چهره را فراموش نکنید. گاهی این غفلت سبب می شود که شما فردی بی توجه و بی علاقه جلوه کنید که هیچ احترامی برای سایرین قائل نیست.

  5) استفاده از تلفن همراه هنگام غذاخوردن
  [تصویر: xtexting-during-lunch-nardebaan-20131127...xxIHE9.jpg]

  طبق گفته آنا و شاید همانطور که همه ما نیز می دانیم، زمان صرف وعده های غذایی به هیچ عنوان وقت مناسبی برای استفاده از تلفن همراه نیست. صحبت کردن یا پیام کوتاه فرستادن هنگامی که سر میز غذا هستید و در کنار دوستان یا همکارانتان به سر می برید، نشانه ای از بی تفاوتی و بی علاقگی شما نسبت به جمعی که در آن حضور دارید خواهد بود.

  6) تماس های شخصی در مکانهای عمومی
  [تصویر: xpublic-personal-calls-nardebaan-2013112...q_gq99.jpg]

  همانطور که شما دوست ندارید شنونده مکالمات خصوصی سایرین باشید، دیگران نیز تمایلی ندارند که به تماس های شخصی شما گوش فرا دهند. وقتی درباره مسایل شخصی خود صحبت می کنید همواره خودتان را به جای اطرافیانی بگذارید که صدای شما را می شنوند.

  7) عدم استفاده از هدفون
  [تصویر: xunplugged-headphone-nardebaan-20131126....YYKe7x.jpg]

  در محیط های عمومی مانند دفترکار، اتوبوس یا فرودگاه، اگر دوست دارید موسیقی گوش کنید یا یک فایل ویدئویی را تماشا کنید، حتما از هدفون استفاده کنید. مطمئنا برای خودتان هم پیش آمده است که در محلی باشید و شخصی خودخواهانه با صدای بلند موسیقی مورد علاقه خود را گوش کند و باعث آزار شما شود. پس سلیقه خود را به دیگران تحمیل نکنید.

  8) ویبره های آزار دهنده
  [تصویر: xdistracting-vibration-nardebaan-2013112...NCd9F4.jpg]

  پست پیشنهاد می کند که در مواقع حساس و در جلسات مهم، موبایل خود را روی حالت سایلنت و بدون ویبره قرار دهید، چرا که برخی اوقات صدای ویبره موبایل به مراتب بدتر و آزاردهنده تر از صدای زنگ آن است.

  9) زنگ های بلند و ناخوشایند
  [تصویر: xloud-ringtones-nardebaan-20131127.jpg.p...zynZBF.jpg]

  درست است که موبایل وسیله شخصی شماست و می توانید هر ملودی را که دوست دارید به عنوان زنگ انتخابی خود برگزینید، اما باید توجه داشته باشید که وقتی موبایل شما زنگ می خورد شما تنها شنونده صدای آن نیستید. بنا بر گفته Post، صداهای بلند و تیزی که گوش را آزار می دهند، زنگ های نامناسب، ملودی هایی که خوشایند همه نیستند و زنگ هایی که نام تماس گیرنده را نیز اعلام می کنند همگی به اندازه کافی انتخابهای نامناسبی هستند تا دوستان و همکارانتان را از اطراف شما پراکنده سازند.

  10) صفحه نمایش کنترل نشده
  [تصویر: xunscreened-screens-nardebaan-20131126.j...FirDIT.jpg]

  اگر در یک مکان عمومی با لپ تاپ یا تبلت خود مشغول به کار هستید و صفحه نمایش شما هیچ فیلتری ندارد، چندان در امنیت نیستید. هیچ وقت نمی توانید بفهمید که آیا کسی از پشت سر و از فراز شانه های شما مشغول تماشای صفحه نمایش شما هست یا خیر. پس در چنین مواقعی حواستان به آنچه که در حال نمایش روی صفحه دستگاهتان است باشد.

  اگر شما هم شاهد رفتارهای نامناسب دیگری از سوی همکاران و دوستان خود بوده اید و فکر می کنید که می توان آنها را به این لیست اضافه کرد، آنها در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

  ۱۰ رفتار نامناسب هنگام استفاده از تلفن همراه - نردبان

  چطور امضا کنم؟  Huh
  پاسخ
  #2
  Note 
  آموزنده و مفید

  پاسخ
  #3
  Note 
  بیشتر ضرراشو میدونستم!!!و حتما خواص مفیدی هم داره...ولی در کل جالب بود خصوصا قسمت آخرش.:thumbsupsmileyanim:

  پاسخ
  #4
  Note 
  متاسفم که خیلی از ماها همین نکات ساده روهم رعایت نمیکنیم Confusedmile20:

  پاسخ
  ایجاد موضوع جدید   پاسخ به موضوع  

  موضوعات مرتبط با این موضوع...
  موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
    فراموش کردن رمز دستگاه masoudparsoua 0 30 02-09-2017 ساعت 16:39
  آخرین ارسال: masoudparsoua
    نصب دوربین مداربسته شبکه masoudparsoua 0 31 30-08-2017 ساعت 14:53
  آخرین ارسال: masoudparsoua
  Note درخواست مستندات درگاه پرداخت بانک پارسیان rockstar 0 1,192 01-03-2015 ساعت 02:50
  آخرین ارسال: rockstar
  Note اشعار کهن (رزم رستم و ویروس) Sajjad95 3 812 16-06-2014 ساعت 13:25
  آخرین ارسال: Arash_online
  Note مشکل استفاده بالای هارد دیسک The Arrow 1 681 28-05-2014 ساعت 21:42
  آخرین ارسال: Daniel
  Note سلطان هکرها، پس از پنج ماه تجسس، دستگیر شد Emperor 0 746 07-09-2013 ساعت 18:02
  آخرین ارسال: Emperor
  Note دوربین های مدار بسته sector 0 409 29-06-2013 ساعت 08:08
  آخرین ارسال: sector

  کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:   1 مهمان