• مراقب هکرهای زن نما باشید!
  #1
  Note 
  رییس پلیس فتای استان بوشهر نسبت به شیوه جدید کلاهبرداری اینترنتی از طریق اتاق های گفت وگوی اینترنتی هشدار داد.

  سرهنگ جواد جهانشیری در گفت وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این باره گفت: متاسفانه همراه با پیشرفت اینترنت و کاربردی شدن آن در زندگی شهروندان، عده ای از سودجویان نیز اقدام به سوءاستفاده از این محیط کرده و اقدامات مجرمانه ای را در آن انجام می دهند.

  وی با اشاره به پرونده ای که چندی پیش توسط ماموران فتای یکی از استان های کشور کشف شد، اظهارکرد: در این شیوه فرد کلاهبردار که از هکرها و برنامه نویسان حرفه ای حوزه وب به شمار می رفت، با حضور در کانال های گفت وگو و سایت های دارای مضامین مستهجن، خود را دختری معرفی می کرد که قصد برقراری رابطه نامشروع با دیگران را دارد.

  رییس پلیس فتای استان بوشهر اضافه کرد: این فرد پس از جلب اعتماد افراد در محیط گفت وگو (چت)، تصاویری که مربوط به خود نبوده را به کاربران ارسال می کرده و از آنان می خواسته که این تصاویر را در سیستم خود ذخیره کنند.

  جهانشیری با بیان اینکه این تصاویر آلوده به ویروس طراحی شده توسط خود متهم بود، اظهارکرد: سیستم کاربران پس از ذخیره کردن این تصاویر، آلوده به این ویروس شده و پس از آن تمامی اقدامات انجام شده به وسیله سیستم کاربر به رایانه مالباخته منتقل می شد.

  به گفته وی، فرد کلاهبردار با سوءاستفاده از این شیوه می تواند از تراکنش های بانکی کاربران سوءاستفاده کرده و اقدام به خالی کردن حساب آنان کنند.

  وی افزود: متهم در این شیوه امکان دسترسی به اطلاعات ذخیره شده روی هارد دیسک کاربران را پیدا کرده و می توانست از این تصاویر نیز سوءاستفاده کند.

  جهانشیری با اشاره به کلاهبرداری از این شیوه، خاطرنشان کرد: راه پیشگیری از این قبیل حوادث ساده است. بنابراین کاربران به هیچ عنوان نباید با افرادی که شناختی از آنان ندارند، در فضای مجازی به گفت وگو و تبادل داده بپردازند.

  رییس پلیس فتای استان بوشهر خاطرنشان کرد: توجه و رعایت مسائل اخلاقی و واردنشدن به سایت های دارای مضامین مستهجن نیز از مواردیست که حتما باید به آن توجه کرد، چرا که برخی از این سایت ها دارای ویروس هایی هستند که صدمات و خسارات جبران ناپذیری را به کاربران وارد می کند.

  چطور امضا کنم؟  Huh
  پاسخ
  ایجاد موضوع جدید   پاسخ به موضوع  

  کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:   1 مهمان