تفاوت file.inc.php با file.php

بازدید47.5kپست ها6آخرین فعالیت7 سال پیش
0
0

سلام
یه چیزی خیلی وقته ذهن منو مشغول کرده و هیچ جا تا حالا جوابشو پیدا نکردم
تو خیلی از اسکریپت ها دیدم اسمفایل کانفیک رو اینطوری میذارن config.inc.php میخواستم بدونم علتی داره؟ آیا برای بالا بردن امنیته؟
اگر کسی میدونه لطفا کمک کنه.
با تشکر.

0

سلام
من فقط میدونم از این روش نباید استفاده بشه چون خطر امنیتی داره

0

> سلام من فقط میدونم از این روش نباید استفاده بشه چون خطر امنیتی داره
من خیلی از برنامه های بزرگ رو دیدم که اینکارو کردن اگر خطر امنیتی داشت نباید چنین کاری میکردن! میتونی این حرفو ثابت کنی؟
0

دوستان صاحب نظر بکمکید!

0

> میتونی این حرفو ثابت کنی؟

نه ولی یادمه اینو قبلا جایی خوندم

1

> سلام یه چیزی خیلی وقته ذهن منو مشغول کرده و هیچ جا تا حالا جوابشو پیدا نکردم تو خیلی از اسکریپت ها دیدم اسمفایل کانفیک رو اینطوری میذارن config.inc.php میخواستم بدونم علتی داره؟ آیا برای بالا بردن امنیته؟ اگر کسی میدونه لطفا کمک کنه. با تشکر.
علت خاصی نداره و دلایل امنیتی هم نداره فقط یه قرارداده که برنامه نویسا ازش پیروی میکنن و با دادن نام فایل به این صورت میخوان بگن که این فایل قراره include بشه (پسوند inc.) برای کلاسها هم همین کارو میکنن مثلا با نامگذاری db.class.php میگن که این فایل یک کلاس هست. *معمولا برای فایلهایی که قراره include بشن یه دایرکتوری با نام include یا inc ایجاد میکنن و این فایلها روتو اون میذارن و پسوند inc. رو هم حذف میکنن.
> سلام من فقط میدونم از این روش نباید استفاده بشه چون خطر امنیتی داره
اگر پسوند اصلی فایل inc. باشه مثل config.inc، بله خطرناکه چون با وارد کردن ادرس فایل تو آدرس بار مرورگر میشه محتویات اون فایل رو مشاهده کرد! البته این مشکل رو با htaccess. میشه حل کرد اما بهتره از این پسوند استفاده نشه.
0

خیلی خیلییی ممنونم SOFTAFZAR

سوال برنامه نویسی دارید؟

هیچ وقت در پرسیدن سوال شک نکنید

خوش آمدید

برای طرح سوال، ایجاد بحث و فعالیت در سایت نیاز است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. در صورتی که هنوز عضو سایت نیستید میتوانید در عرض تنها چند ثانیه ثبت نام کنید.