مایکروسافت امروز در جریان رویدادی در سن فرانسیسکو، ویندوز 10 را معرفی کرد. ویژگی های جالب زیادی در نسخه ی جدید ویندوز وجود دارد که بدون تردید برای بسیاری از علاقه مندان ویندوز جالب خواهند بود. در ادامه به 6 ویژگی جالب ویندوز 10 می پردازیم.

منوی استارت
[align=center]

[/align]
منوی استارت سابق بار دیگر به ویندوز بازگشته است با این تفاوت که حالا فضای بیشتری برای شخصی سازی نرم افزارهای مورد علاقه کاربر وجود دارد و البته کاشی های زنده نیز به آن جلوه ی جدیدی داده اند.

همه چیز در یک پنجره اجرا می شود
[align=center]

[/align]
اَپ های ویندوز استور نیز حالا دقیقا مانند نرم افزارهای محیط دسکتاپ در قالب پنجره اجرا می شوند و می توان اندازه ی پنجره ی آن ها را تغییر داد و حالا در بالای این اَپ ها نیز نوار عنوان وجود دارد که به کاربر امکاناتی مانند بزرگنمایی، کوچک نمایی و بستن پنجره را می دهد.

حالا کاربران می توانند برای اهداف مختلف دسکتاپ های متفاوتی ایجاد کنند و بین این دسکتاپ ها سوییچ نمایند و کار خود را از جایی که باقی مانده دنبال کنند. این قابلیت بسیار کاربردی و جذاب خواهد بود. اگر کاربر مک یا توزیع های مختلف لینوکس باشید، با این قابلیت آشنا هستید.

یافتن هر چه سریع تر فایل ها

در ویندوز 10، File Explorer فایل ایی که اخیرا استفاده کرده اید را لیست می کند، همچنین فولدرهایی که بازدید بیشتری از آنها داشته اید را نیز برای دسترسی سریع تر نمایش می دهد.

دکمه ی جدید Task View

این دکمه برای سوییچ سریع بین فایل های در حال اجرا و البته دسکتاپ هایی که توسط کاربر ایجاد شده اند مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

بهبود در Snap
[align=center]

[/align]

در ویندوز ۸ امکان قرار گیری دو اپلیکیشن در محیط دسکتاپ و مترو یا دو اپلیکیشن مترو در کنار یکدیگر میسر شد که هر کدام ۵۰ درصد صفحه را اشغال می کردند. در ویندوز ۸.۱ این قابلیت بهبود یافت تا کاربر بتواند فضای بیشتری را به یکی از دو اپلیکیشنی که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند، اختصاص دهند و مثلا ۷۰ درصد صفحه به یک برنامه و ۳۰ درصد باقی مانده به دیگری اختصاص داده می شد. در ویندوز ۱۰ قابلیت Snap باز هم بهبود یافته تا کاربر بتواند ۴ اپلیکیشن را در کنار یکدیگر اجرا کند.

هنوز اطلاعات جدیدی در مورد کورتنا و البته مرکز اعلانات ویندوز در دست نیست.

به نظر شما چه ویژگی هایی باید به ویندوز 10 اضافه شود؟

با ۶ ویژگی جدید ویندوز ۱۰ آشنا شوید - زومیت

دانلود ویندوز ۱۰ (دمو) ۳۲ بیتی
دانلود ویندوز ۱۰ (دمو) ۶۴ بیتی