گوگل تحت داس!

دیگر مباحث

توسط theknight در 7 سال پیش
0 27.8k 1 7 سال پیش
theknight php-sec
0

[align=center][ATTACH=CONFIG]320[/ATTACH][/align]

اگر شما هم از کاربران دهه 60 و یا قبل تر بوده باشید حتما خاطرات زیادی از نرم افزارهای تحت داس و دستورات DOS دارید . رایانه هایی مبتنی بر متن و صدای گوش خراش مودم های Dial Up !

همه چیز با دستورات متنی و تایپی انجام میپذیرفت و خبری از ماوس و تصویر و ویندوز و اینترنت نبود…

فکر کنید که تکنولوژی اینقدرها هم پیشرفت نکرده بود و هنوز هم با همان سیستم عامل DOS دست و پنجه نرم می کردیم و مثلا قرار بود کارهای اینترنتی خودمان را هم تحت DOS انجام دهیم …

حالا و در قرن 21، یک شرکت خوش ذوق آمده و موتور جستجوی گوگل و بینگ را به صورت واقعی (قابلیت جستجوی واقعی) و در قالب شبکه های BBS سابق با همان شکل و شمایل شبیه سازی کرده.

در ابتدا حتی صدای آشنا و ناهنجار مودم های Dial Up را خواهید شنید و سپس باید منتظر بمانید تا موتور جستجوی مورد نظرتان به صورت یک برنامه تحت داس بارگذاری شود !

گر دوست دارید که خاطرات 10-15 سال پیش را مروری کنید بد نیست که به این سایت سری بزنید و مدتی هم جستجوهای اینترنتی خود را مشابه یک برنامه تحت داس انجام دهید !
**
» برای استفاده از جستجوی Google که به صورت تحت داس شبیه سازی شده به اینجا مراجعه کنید .

» و برای مشاهده جستجوی Bing که به صورت تحت داس شبیه سازی شده به اینجا مراجعه کنید .

**
نکته جالب اینکه در جستجوی Bing تحت Dos این قابلیت در اختیارتان قرار گذاشته میشود که به جستجوی تصاویر نیز بپردازید !

اما از آنجایی که تصاویر Bitmap جایی در سیستم عامل داس ندارند نتایج جستجوی تصویری با استفاده از حروف و به صورت Ascii نمایش داده می شوند !

فکز کنم شما هم احتمالا مثل من چند ساعتی را صرف سر و کله زدن با گوگل و بینگ تحت داس خواهید کرد …

نکات کلیدی:

1- با فشردن کلید F11 در مرورگر خود ، صفحه نمایش مرورگر را به حالت تمام صفحه در بیارید تا همه چیز بیشتر به یک برنامه ی تحت DOS شبیه شود.

2- نتایج نمایش داده شده حاوی یک کد با نام Option Code Number هستند . کافی است تا آن عدد را تایپ کنید تا وارد نتیجه ی نمایش داده شده شوید

3- با فشردن کلید صفر (0) عملیات جستجو از سر گرفته خواهد شد .

0

ممنون بابت این پست خوب
من قبلا چنین چیزی دیده بودم ولی الان هر چی فکر میکنم ادرسش یادم نمیاد :flower:

خوش آمدید

برای طرح سوال، ایجاد بحث و فعالیت در سایت نیاز است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. در صورتی که هنوز عضو سایت نیستید میتوانید در عرض تنها چند ثانیه ثبت نام کنید.

لطفا ابتدا لاگین کنید