[h=2]CSS چیست؟[/h] CSS مخفف Cascade Style Sheets و به معنای "برگه های پشت سر هم و مشبک "است که کنسرسیوم بین المللی شبکه جهانی وب یا W3C برای غلبه بر مشکلاتی که در طی زمان با استفاده از HTML بوجود آمده است پیشنهاد داده است. عملا این زبان برنامه نویسی، مکملی بر زبان باستانی HTML است و سعی در پر کردن نقاط ضعف و خلاء های آن دارد.

     CSS زبانی است که توسط آن قادر خواهید تا استیل طراحی صفحات وب سایت تان را       یکبار تعریف و به صفحات مورد نیازتان اعمال نمایید. 

     برای این منظور مثالی را می زنیم. تصور کنید که سایت شما شامل 100 صفحه       استاتیک می باشد و شما آنها را تماما به زبان HTML نوشته اید. بعد از یک هفته       تصمیم گرفته اید تا فونت تمام کلمات را کمی بزرگتر کنید. گفتن اینکه فونت تمام       کلمات بزرگتر شود بسیار کار راحتی است و تنها یک جمله است. ولی آیا در عمل       تغییر 100 صفحه نیز به همان راحتی خواهد بود؟

           قطعا نه. CSS دقیقا همان زبانی است که جمله یک خطی شما را تبدیل به همان یک       جمله خواهد کرد. شما تنها کافی است تا استیل مورد نیازتان را در طراحی تغییر دهید       و آن هم تنها با تغییر یک یا چند مورد کوچک.

     جمله آخر اینکه، استفاده از CSS باعث تمیزتر شدن کدهای برنامه نویسی تان می شود، تغییرات آتی را       آسان می کند و همچنین دید شما را بیشتر به طراحی معطوف می کند تا سر و کله زدن با       کدهای برنامه نویسی.

noyasystem.com