**[FONT=Lucida Console]
هر کسی را که در کنفرانس SXSW پیدا می کردید به احتمال زیاد برنامه نویس بوده یا حداقل کسی بود که با کامپیوتر کار می کرد.

            [align=center]  

[/align]
این کنفرانس یک فستیوال موزیک، فیلم و سرگرمی است که هر سال در ماه مارس طی یک دوره ۱۰ روزه در شهر آستِن تگزاس برگزار می شود.

به گزارش ایتنا،در این کنفرانس سخنگویان و شرکت کنندگان ایده های خلاقانه خود در زمینه های نمایش فیلم، پخش موزیک و سرگرمی های مدیا را با دیگران به اشتراک گذاشته و ارائه دهند.

با یکی از ۴۰۰ هزار برنامه نویس Qt که صحبت کنید به شما می گوید که کجاها می توان اثری از Qt پیدا کرد.

ما این شانس را داشتیم که با یکی از آنها مصاحبه کنیم و ۱۰ کاربرد آن را در این مطلب به شما می گوییم.

کاربردهایی که شاید حتی فکرش را هم نمی کردید:93::
[SIZE=4][b]
Spotify**
Spotify یک سرویس پخش موزیک پرطرفدار در اروپای غربی است. سازندگان Spotify توسعه برنامه خود را با لینوکس باکس انجام می دهند. بعد از اینکه آنها از عدم استفاده از سرویس های خود در دستگاه هایشان خسته شدند تصمیم گرفتند از چارچوب منعطف Qt برای نسخه لینوکس Spotify استفاده کنند.

VLC Player
VLC Player به عنوان یک پروژه آکادمیک طی دهه ۹۰ در فرانسه آغاز شد. این ویدئوپلیر که همه چیز را پخش می کند از همان ابتدا کار Qt بوده است و تا کنون میلیون ها بار دانلود شده است.

Roku Set-top Box
Netflix را می توانید در تلویزیون خود با کمک Roku Set-top Box و Qt تماشا کنید. Roku برای کاهش زمان ورود به بازار و بهره گرفتن از رابط کاربری قوی اش از Qt استفاده می کند.

Autodesk Maya ۲۰۱۱
Autodesk Maya یک نرم افزار گرافیک سه بعدی کامپیوتری است که جدیدترین نسخه اش توسط Qt بازنویسی شده است. Plug-inها هم توسط Qt ساخته شده است.

**
Google Earth desktop**
بله! Google Earth هم توسط Qt نوشته شده است. یک بار که در Qt بنویسید می توانید برنامه هایتان را در ویندوز، لینوکس و Mac هم اجرا کنید.

HP Envy printer
اچ پی برای رابط کاربری صفحه لمسی چاپگرهای Envy نیز از Qt استفاده کرده است.

German Air Traffic Control
اگر تا به حال به آلمان پرواز کرده باشید به کمک Qt بوده است. خدمات ناوبری هوایی آلمان، از زمان ایجاد Qt حدود ۱ میلیون یورو و ۱۰۰ نفر نیروی کار در ماه صرفه جویی کرده است.

DreamWorks
سازنده کارتون انیمیشنی شِرِک و کله کدو (Mega mind) هم با ابزاری که از Qt استفاده می  کنند، کارهایش را خلق می کند.

Mathematica
Wolfram Research برای ساختن نرم افزار Mathematica نیز از Qt استفاده می کند.

۳ کاربرد دیگر...
سامسونگ برای کتاب خوان های الکترونیک و قاب عکس دیجیتالش نیز از Qt استفاده می کند. در برخی از دوچرخه های ورزشی هم از Qt استفاده می شود.[/FONT][/SIZE][/b]