در صورتی که قصد خرید یک لپ تاپ جدید را دارید، انتخاب یک لپ تاپ مناسب از میان انبوهی از لپ تاپ ها از برندهای مختلف و با ویژگی های متفاوت کار دشواری است. در صورتی که از دوستان خود پرس وجو کنید و یا نظرات افراد متخصص امر در این زمینه را جویا شوید با پیشنهادت متفاوتی روبرو می شوید که باز هم تصمیم  گیری را سخت تر می کند. در این ترفند قصد داریم به معرفی یک ابزار آنلاین بپردازیم که با دریافت نیازها و شرایط شما نظیر میزان بودجه، نوع کار شما، نیاز یا عدم نیاز به حمل طولانی مدت لپ تاپ و... بهترین لپ تاپ را به شما پیشنهاد می کند. این کار کمتر از 1 دقیقه به طول خواهد انجامید!

بدین منظور:
ابتدا وارد سایت [url]www.swogo.com[/url] شوید.
برای شروع کار بر روی Lets' Get Started کلیک کنید.
در مرحله ی بعد حدأکثر بودجه ی خود برای خرید لپ تاپ را وارد نمایید. مبنای انتخاب بر حسب دلار است اما می توانید با اندکی حساب و کتاب معادل ریالی آن را برآورد کنید.
پس از انتخاب بودجه بر روی Next Step کلیک کنید.
در مرحله ی بعد، کار اصلی که قرار است با لپ تاپ انجام دهید را انتخاب کنید. اگر برای استفاده ی معمولی و روزانه قصد دارید از لپ تاپ استفاده کنید Everyday Use را انتخاب کنید. اگر اهل بازی هستید Gaming را انتخاب نمایید. همچنین اگر برای تولید محتوای چندرسانه ای نظیر ساخت موزیک، ویدیو و انیمیشن قصد دارید از لپ تاپ استفاده کنید Multimedia را برگزینید. همچنین اگر قصد استفاده ی کاری از لپ تاپ را دارید Work را انتخاب کنید.
پس از انتخاب نوع کار، با کلیک بر روی Next Step به مرحله ی بعد خواهید رفت.
اکنون بایستی به این سوال که آیا به حمل لپ تاپ نیاز پیدا می کنید پاسخ دهید. این موضوع برای این است که سیستم لپ تاپی با وزن سبک یا سنگین را به شما پیشنهاد دهد. شما می توانید گزینه های Never (هرگز)، Sometimes (گاهی اوقات) و یا Always (همیشه) را انتخاب کنید.
سپس بر روی Next Step کلیک نمایید.
در مرحله ی بعد در صورتی که اندازه ی صفحه نمایش خاصی مد نظرتان است، اندازه ی مورد نظر خود را انتخاب نمایید. اندازه های صفحات نمایش از بسیار کوچک تا بزرگ مرتب شده اند.
با انتخاب Next Step به مرحله ی انتخاب برند لپ تاپ خواهیم رسید.
در صورتی که برند خاصی مد نظرتان نیست بر روی No کلیک کنید، در غیر این صورت بر روی Yes کلیک کرده و برند (یا برندهای) مد نظر خود را انتخاب نمایید و روی I'm ready, let's go کلیک کنید.
در مرحله ی آخر در صورت که نیاز سخت افزاری خاصی مد نظرتان است بر روی Yes کلیک کرده و این نیاز سخت افزاری (نظیر صفحه نمایش لمسی، وب کم و...) را به حالت انتخاب درآورده و بر روی I'm ready, let's go کلیک کنید. در صورتی که نیاز خاصی مد نظرتان نیست هم بر روی No کلیک کنید.
اکنون لپ تاپی که سیستم بسته به نیاز شما انتخاب کرده است همراه با قیمت و تصویر به شما پیشنهاد داده می شود.
در تب Summary خلاصه ای از اطلاعات لپ تاپ را مشاهده خواهید کرد. همچنین مشخصات فنی و سخت افزاری لپ تاپ را در تب Specs می توانید مشاهده کنید.
پیشنهادات بعدی نیز در پایین صفحه نمایش داده شده است.

[url]http://www.tarfandestan.com/1391/12/16/find-the-perfect-laptop-for-yourself-in-under-a-minute.html[/url]