چطور یک بحث خوب طرح کنیم؟


قبل از ایجاد بحث


قبل از ایجاد بحث باید به این نکته توجه داشته باشید که احتمال دارد قبل از شما کسی بحثی مرتبط با بحث شما ایجاد کرده باشد یا در مورد سوال، احتمال دارد قبلا کسی سوال شما را مطرح کرده و به جواب رسیده باشد. پس برای اینکه از ایجاد موضوع تکراری جلوگیری شود، لطفا قبل از طرح سوال در سایت جست و جو کنید.

طرح یک بحث خوب


پیشوند بحث


در هنگام ایجاد بحث جدید که میتواند از نوع سوال، آموزش و ... باشد باید ابتدا نوع بحث خود را مشخص کنید تا دیگر کاربران بتواند براحتی بحث شما را پیدا کنند. برای مثال اگر بحث شما سوالی است، پیشوند بحث را "سوال" انتخاب کنید.

عنوان بحث


یکی از مهمترین موارد در ایجاد بحث، عنوان آن است. انتخاب یک عنوان مناسب باعث میشود تا بحث شما براحتی در جست وجو ها پیدا شود. چه در موتورهای جست و جو و چه در جست و جوی داخل سایت و همانطور که در ابتدا اشاره شد میتواند از ایجاد بحث های تکراری جلوگیری کند. عنوان بحث باید نمایانگر متن بحث شما باشد و دیگر کاربران از عنوان متوجه شوند که بحث شما در چه موردی است.
برای مثال فرض کنید شما سوالی درباره نحوه محاسبه معدل دانش آموزان به زبان #C دارید:

عنوان مناسب:
- نحوه محاسبه معدل دانش آموزان به زبان #C
- گرفتن معدل دانش آموزان در سی شارپ

عنوان نا مناسب:
- کمک در مورد سی شارپ
- گرفتن معدل
- سوال دارم!

پس لطفا در انتخاب عنوان بحث دقت کنید.

متن بحث


متن بحث باید واضح، خوانا دارای ساختار مناسب و همچنین بدون غلط املایی باشد. برای مثال اگر در حال نوشتن یک آموزش هستید همانند پست های وبلاگ ها از تگهای H1-H3 برای تیترها استفاده کنید، از کلمات واضح استفاده کنید، میتوانید از تصاویر، لیست ها و... استفاده کنید تا کیفیت و خوانایی آموزش را بالا ببرید.

یا اگر در حال طرح یک سوال هستید باید متن سوال را واضح بنویسید به طوری که کاربرانی که برای پاسخ به سوال شما مراجعه میکنند بتوانند منظور شما را براحتی متوجه بشوند. در متن سوال در صورتی که مرتبط با کد نویسی است کد مربوط به سوال خود را حتما قرار دهید و کارهایی که امتحان کردید را توضیح بدهید و هیچ وقت تصویر کد را بجای متن کد قرار ندهید.


انتخاب دسته بندی


در نهایت برای بحث خود باید یک دسته بندی انتخاب کنید برای مثال اگر بحث شما در خصوص جاوا اسکریپت و یا جی کوئری (یک کتابخانه جاوا اسکریپت) است آن را در دسته بندی JavaScript قرار بدهید. در صورتی که دسته بندی مورد نظر شما وجود ندارد میتوانید در دسته بندی "دیگر" قرار بدهید.

نکته ها


  1. در هر زمان میتوانید پست یا بحث خودتان را ویرایش کنید و کیفیت بحث خودتان را بالا ببرید.
  2. در صورتی که ناظم های سایت بحث شما را نا مناسب بدانند میتوانند آن را ویرایش و یا حتی در صورت لزوم حذف کنند.
  3. در صورتی که کاربر به مواردی که در بالا اشاره شد در چندین نوبت هم توجهی نکند میتواند منجر به دریافت هشدار و یا حتی تعلیق شدن حساب کاربری شود.
  4. پست هایی که از طرف کاربران گزارش میشوند، در صورتی که تعداد گزارش ها زیاد باشد بصورت خودکار پست مورد نظر به حالت تعلیق در آمده و نمایش داده نمیشود.
لطفا ابتدا لاگین کنید