تاریخچه زبان پرل

بازدید144.5kپست ها3آخرین فعالیت5 سال پیش
1
0

[align=center]

[/align]

زبان برنامه نویسی PERL (پرل) در سال ۱۹۸۷ توسط لری وال طراحی شد. این زبان به طور وسیعی ساختار خود را از زبان C و بسیاری از خصوصیات خود را مدیون زبان های AWK, LISP, SED, SH است. در حال حاضر می  توان پرل را در بیش از ۴۰ سیستم عامل به کار گرفت. در سال ۱۹۸۸ لری وال این زبان برنامه نویسی را به همگان معرفی کرد. در واقع پرل زبان مفسرداری است که برای کار روی فایل های متنی مناسب است. نسخه شماره ۲ آن در همان سال و چند ماه بعد از آن ارائه شد که شبیه نسخه های فعلی پرل بود و پیشرفت های بسیار خوبی داشت تا جایی که این زبان را برابر با زبان قدرتمند C می دانستند.
یکی از کاربردهای مهم زبان برنامه نویسی پرل در نوشتن کدهای تخریب است. این زبان برنامه نویسی پیشینه ای قدیمی در یونیکس دارد اما عمر آن در ویندوز به هفت سال هم نمی رسد به طوری که زبان پرل را زبانی جدا نشدنی از یونیکس می دانند.
پرل امروزه در زمینه های هوش مصنوعی، ژنتیک، نظامی، تحقیقاتی و صنعتی به طور گسترده ای کاربرد دارد. شاید نوشتن یک بانک اطلاعاتی، صفحه گسترده یا یک وب سرور با زبان برنامه نویسی پرل کار عاقلانه ای به نظر نرسد ولی امکانپذیر است.
[align=left]
Perl (Practical Extraction and Report Language) was created in 1987 originally for UNIX, and was one of the first open-source languages (meaning that the code for the compiler was freely available to anyone).
It challenged the UNIX paradigm of the time that said that every tool should do only one thing, and do it well...Perl did many things, and did them better than some of the 'single-use' tools. Today one can program Perl on many platforms and it is commonly used on web sites. [/align]

gostareshonline.com ,planetsourcecode.com

0

مگه پرل چشه که میگی "شاید نوشتن یک بانک اطلاعاتی، صفحه گسترده یا یک وب سرور با زبان برنامه نویسی پرل کار عاقلانه ای به نظر نرسد ولی امکانپذیر است."
تازه هسته سیستم عامل و ماژولهای کرنل لینوکس و موتور بازی سازی و خیلی چیزای پیچیده تر هم میشه با پرل نوشت قابلیت برنامه نویسی سمت کلاینت و سرور هم داره شی گرا هم هست همچنین با نصب ویژوال پرل در ویندوز میشه از پرل بعنوان یه فریم ورک برای دات نت استفاده کرد و در محیط دات نت اسکریپتهای پرل نوشت. خو دیگه چی میخوای؟ کدوم زبان اینهمه امکاناتو یکجا داره؟

0

سلام
به سافت افزار خوش اومدید
دوست عزیز خوب باید قبول کنیم که زبانهای دیگه مثل PHP و ... عمومیت و ساپورت بیشتری نسبت به پرل دارن من خودم پرل کار نکردم و شاید اگر بببینم زبان قویه از اون استفاده کنم. هر چند Syntax این دو زبان خیلی فرقی با هم نمیکنه
لطفا اگر اموزشی دارید بذارید تا ما هم استفاده کنیم.

0

> مگه پرل چشه که میگی "شاید نوشتن یک بانک اطلاعاتی، صفحه گسترده یا یک وب سرور با زبان برنامه نویسی پرل کار عاقلانه ای به نظر نرسد ولی امکانپذیر است." تازه هسته سیستم عامل و ماژولهای کرنل لینوکس و موتور بازی سازی و خیلی چیزای پیچیده تر هم میشه با پرل نوشت قابلیت برنامه نویسی سمت کلاینت و سرور هم داره شی گرا هم هست همچنین با نصب ویژوال پرل در ویندوز میشه از پرل بعنوان یه فریم ورک برای دات نت استفاده کرد و در محیط دات نت اسکریپتهای پرل نوشت. خو دیگه چی میخوای؟ کدوم زبان اینهمه امکاناتو یکجا داره؟

سوال برنامه نویسی دارید؟

هیچ وقت در پرسیدن سوال شک نکنید

خوش آمدید

برای طرح سوال، ایجاد بحث و فعالیت در سایت نیاز است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. در صورتی که هنوز عضو سایت نیستید میتوانید در عرض تنها چند ثانیه ثبت نام کنید.