امروزه اتوران ها به ابزار دم دست بسیار خوبی برای خرابکاران تبدیل شده اند! برنامه ها یا کدهای مخرب با اتوران ها بصورت خودکار اجرا می شوند و هکرها به راحتی به مقاصدشان خواهند رسید. پس برای خلاص شدن از شر اینگونه مزاحمت ها و خراب کاری ها باید اتوران ها را خاموش کنید. مخصوصا اگر کاربران غیرحرفه ای از سیستم شما استفاده می کنند باید اینکار را برای تمامی کاربران سیستم عاملتان انجام دهید. با ما باشید.

ابتدا با یک اکانت که دسترسی ادمین به سیستم عامل داشته باشد وارد ویندوز ۷ شوید. برروی منوی Start کلیک کرده و Run را انتخاب کنید. برای اینکار پس از باز کردن منوی استارت Run را تایپ و آن را انتخاب کنید. وقتی پنجره Run باز شد عبارت gpedit.msc را درون آن تایپ کرده و اینتر را فشار دهید. شما اکنون درون پنجره Local Group Policy Editor هستید.

در منوی سمت چپ همانطور که در تصویر مشخص شده است به مسیر Computer Configuration> Administrative Templates> Windows Components> AutoPlay Policies بروید.

[align=center][ATTACH=CONFIG]307[/ATTACH][/align]

در پنجره سمت راست برروی Turn off AutoPlay دوبار کلیک کنید.

[align=center][ATTACH=CONFIG]308[/ATTACH][/align]

در تنظیمات پنجره جدید بصورت پیش فرض Not Configured انتخاب است. شما باید Enabled را انتخاب کنید. پس از انتخاب برروی OK کلیک کنید و از پنجره Local Group Policy Editor نیز خارج شوید.

[align=center][ATTACH=CONFIG]309[/ATTACH][/align]

موفق باشید.