مخالفت یکی از مراجع تقلید با مکالمه تصویری رایتل

بازدید32.8kپست ها6آخرین فعالیت8 سال پیش
0
0

[COLOR="#800000"][SIZE=2]**[FONT=Book Antiqua][align=center]

حضرت آیت الله مکارم شیرازی به استفتایی در مورد مکالمه تصویری رایتل پاسخ داد.

به گزارش موبنا آیت الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید در پاسخ استفتائی در مورد استفاده از مکالمه تصویری که جدیدا توسط یکی از اپراتورهای تلفن همراه ارائه می شود گفته است:

“به یقین مفاسد این کار از فوائد آن بیشتر است و منشأ مفاسد جدیدی در جامعه ما که متاسفانه درگیر مفاسد مختلفی است خواهد شد و با توجه به اینکه ضرورتی برای اصل این کار نیست بنابر این شرکت های خصوصی و دولتی باید از آن خودداری کنند.“

بر اساس این گزارش این در حالیست که پیش از این نیز برخی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در مورد عدم رعایت شئونات اسلامی در مکالمات تصویری اپراتور جدید تلفن همراه (رایتل) و بحث رعایت محرم و نامحرم به ابراز نگرانی پرداخته بودند که روابط عمومی این شرکت نیز در پاسخ گفته بود: رعایت مسائل فرهنگی از ابتدا دغدغه خود این اپراتور هم بوده است.

شاهین آرپناهی - مدیر کل برند و ارتباطات رایتل اظهار کرد:  دغدغه ای که دوستان در مجلس درباره آن صحبت کرده اند، دغدغه ای است که می توان آن را در ارتباط با هر فناوری جدیدی که وارد بازار می شود احساس کرد.
وی در ادامه افزود: منطقی به نظر نمی رسد که فردی در برابر خود تکنولوژی های جدید موضع گیری داشته باشد و برداشت ما هم از صحبت های منتشر شده مطلقا چنین نیست اما به هر حال افراد ممکن است برداشت های متفاوت و گاه دغدغه هایی در نحوه به کارگیری و استفاده صحیح از این فناوری ها داشته باشند.

مدیر کل برند رایتل همچنین عنوان کرد: در ارتباط با فناوری های نوین همواره می توان دو نوع برخورد به کار گرفت که یکی از این برخوردها برخورد سلبی است و آن که بگوییم به دلیل آن که ممکن است از این موارد استفاده نادرستی صورت بگیرد، دسترسی به آنها را محدود کنیم.

وی ادامه داد: اما می توان برای استفاده از تمامی تکنولوژی ها بحث فرهنگ سازی را نیز پیش گرفت.
وی با اشاره به صحبت های مقام معظم رهبری یادآور شد: همان طور که ایشان هم اشاره کردند می توان پیوست فرهنگی را مورد توجه قرار داد و ما نیز به همین سمت حرکت می کنیم. آرپناهی در عین حال گفت: ما در رایتل سعی کرده ایم که به سهم خود در تبیین پیوست فرهنگی تلاش کرده باشیم و از اول موضوعات فرهنگی یکی از دغدغه های مهم خود ما هم بود و به همین دلیل سعی کردیم همواره در این زمینه اطلاع رسانی کنیم و اکنون حتی تبلیغات ما هم به مباحث فرهنگی و اخلاقی توجه ویژه ای داشته است. [/align][/FONT]**[/SIZE][/COLOR]

0

اگه اینطوری باشه باید همه تکنولوژی ها رو ببوسیم بذاریم کنار مثل کامپیوتر و موبایل و...
از چاقو هم میشه استفاده خوب کرد و هم بد البته خودمونیم ما ایرانی هامتاسفانه بیشتر استفاده بد میکنیم تا خوب
باید فرهنگ سازی بشه :73:

0

> اگه اینطوری باشه باید همه تکنولوژی ها رو ببوسیم بذاریم کنار مثل کامپیوتر و موبایل و... از چاقو هم میشه استفاده خوب کرد و هم بد البته خودمونیم ما ایرانی هامتاسفانه بیشتر استفاده بد میکنیم تا خوب باید فرهنگ سازی بشه :73:
تا سیرنشیم ول کنه این جور چیزا نیستیم، همه ما از چیزای بد یه باور غلطی داریم،کنجکاو چیزای بد هستیم:yeah:
0

:smile38: کلا تلفنم بزاریم کنار ، با دود پیام بفرستیم چطوره؟؟ :91:

0

> :smile38: کلا تلفنم بزاریم کنار ، با دود پیام بفرستیم چطوره؟؟ :91:

:smile6: با دود ،چی میشه،کل دنیا پر دود میشه ،روزهای زوج و فرد هم میزارن

0

ذوج و فرد رو خوب اومدی :))

0

در هر صورت رایتل اومده و میاد چه مخالف داشته باشه چه نداشته باشه همیشه هم نباید با چشم بد دید درسته بدی داره ولی خوبی هم داره :mellowsmiley:

آخرین ویرایش: 08-02-2013 ساعت 10:10، توسط Stack OverFlow

سوال برنامه نویسی دارید؟

هیچ وقت در پرسیدن سوال شک نکنید

خوش آمدید

برای طرح سوال، ایجاد بحث و فعالیت در سایت نیاز است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. در صورتی که هنوز عضو سایت نیستید میتوانید در عرض تنها چند ثانیه ثبت نام کنید.